wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ważna nowa inwestycja BSH we Wrocławiu
Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu BSH
Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu

Firma BSH we Wrocławiu wybudowała nowy przenośnik, którym połączyła swoje fabryki piekarników i lodówek przy ul. Żmigrodzkiej z niedawno wynajętym magazynem. Dzięki tej inwestycji firma, która we Wrocławiu już zainwestowała ponad 840 mln złotych chce znacząco zwiększyć produkcję w nadchodzących latach, a to będzie oznaczać nowe miejsca pracy i wzrost zatrudnienia.

Reklama

Za pomocą nowego przenośnika do magazynu transportowane będą wyprodukowane lodówki i piekarniki.

Dzięki temu będziemy mogli zrezygnować z codziennego używania kilku samochodów dostawczych, którymi obecnie przewozimy produkty z fabryk do nowego magazynu. Zwiększymy w ten sposób naszą wydajność, obniżymy koszty i ograniczymy emisję dwutlenku węgla
Dawid Łuczak, kierownik działu operacji logistycznych w BSH we Wrocławiu.

Na terenie BSH działa już jeden przenośnik, który łączy fabryki z centrum logistycznym wyposażonym we własną bocznicą kolejową. Drugi przenośnik został właśnie uruchomiony.

BSH we Wrocławiu. Zainwestowali 840 mln złotych

Historię inwestycji BSH we Wrocławiu portal wroclaw.pl opisuje od samego początku.

Dwie wrocławskie fabryki: lodówek i piekarników spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 r. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143.

Od tego czasu spółka BSH zainwestowała we Wrocławiu ponad 840 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. W obu zakładach powstało 1500 miejsc pracy. Na tym nie koniec.

  • Docelowo fabryki piekarników i lodówek będą produkowały rocznie po około milion urządzeń marek Bosch i Siemens.
  • To będzie oznaczać nowe miejsca pracy i wzrost zatrudnienia. 

W 2020 r. firma otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 000 mkw, z własną infrastrukturą kolejową. Aby przygotować się na nadchodzące wzrosty produkcji, w ubiegłym roku firma wynajęła dodatkowy magazyn o powierzchni około 45 000 mkw..

W 2021 r. firma BSH otrzymała od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

BSH we Wrocławiu stawia na zrównoważony rozwój. Co robią?

W ostatnich latach tylko we Wrocławiu spółka BSH zmniejszyła roczne zużycie prądu w dwóch fabrykach o wartość równą zużyciu prądu przez około 1600 jednorodzinnych domów.

Zakłady zmniejszyły też zużycie gazu i wody. Wszystkie z sześciu fabryk BSH w Polsce są zasilane energią elektryczną z jedynie odnawialnych źródeł, przede wszystkim z farm wiatrowych.

Poza tym we wszystkich lokalizacjach w Polsce BSH instaluje panele fotowoltaiczne na dachach fabryk, magazynów, biur oraz na parkingach.

Takie instalacje działają już w Warszawie i w Rzeszowie. Powstaną również we Wrocławiu. Dzięki temu firma będzie rocznie zamieniała promienie słońca w około 10 procent swojego rocznego zapotrzebowania na prąd.

Grupa BSH zdecydowała też, że na całym świecie do 2030 r. 95 procent tworzyw, które wykorzystuje do produkcji, będzie nadawało się do recyklingu, a jej produkty będą w 50 procentach składały się z materiałów z recyklingu.

AGD z Wrocławia. Lodówki i piekarniki BSH

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

  • W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a nieopodal Rzeszowa małe AGD.
  • BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.

BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.

BSH co to jest za koncern? Historia niemieckiego giganta

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie.

Z osiągniętym w 2022 r. łącznym obrotem o wartości około 15,9 miliarda euro i zatrudnieniem 63 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD. Portfolio BSH obejmuje jedenaście znanych marek, m.in. Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff, a także markę ekosystemu Home Connect. BSH produkuje swoje urządzenia w 39 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl